Marszałek Senatu w samoizolacji. Będzie miał przeprowadzony test na koronawirusa

Polska
Marszałek Senatu w samoizolacji. Będzie miał przeprowadzony test na koronawirusa
PAP/Tytus Żmijewski
Marszałek Senatu w piątek będzie miał przeprowadzony test na koronawirusa, do tego czasu jest w samoizolacji

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w piątek będzie miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa; do tego czasu jest w samoizolacji, nie ma żadnych objawów COVID-19 i czuje się dobrze - poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon.

Decyzja o samoizolacji Grodzkiego została podjęta w związku z czwartkowym spotkaniem, którego gospodarzem był marszałek Senatu, a w którym uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15). W poniedziałek polityk PSL poinformował, że jest zarażony koronawirusem. CIS wcześniej informowało, że Grodzki będzie miał przeprowadzony test w środę.

 

ZOBACZ: Koronawirus na Jasnej Górze. Zakażonych 25 duchownych

 

"Marszałek Senatu dostał informację z sanepidu, że będzie testowany w piątek rano. Sanepid wziął pod uwagę takie czynniki jak odległość, jaka dzieliła pana marszałka od pana Zgorzelskiego, do tego marszałek Grodzki nie ma żadnych objawów, czuje się dobrze. Decyzja sanepidu jest więc taka, by przetestować go w piątek rano, do tego czasu marszałek jest w samoizolacji i pracuje zdalnie" - poinformowała w środę Godzwon.

Wicemarszałek zakażony koronawirusem 

Piotr Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w czwartek 1 października wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim brał udział w spotkaniu większości senackiej u marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącym noweli ustawy o ochronie zwierząt.

 

ZOBACZ: Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek Sejmu o swoim stanie zdrowia [WIDEO]

 

Wzięli w nim także udział m.in. posłowie KO Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i senator Marcin Bosacki z KO, z Lewicy: posłowie Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, a także Krzysztof Kwiatkowski z koła senatorów niezależnych. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie