Koronawirus w polskiej reprezentacji. Zakażony jeden z piłkarzy

Polska
Koronawirus w polskiej reprezentacji. Zakażony jeden z piłkarzy
PAP/Adam Warżawa
Polacy przygotowują się do towarzyskiego spotkania z Finlandią 7 bm. i meczów z Włochami 11 bm. oraz Bośną i Hercegowiną 14 bm. rozgrywanych w ramach piłkarskiej Ligi Narodów.

Wczoraj wieczorem zawodnicy i sztab szkoleniowy reprezentacji Polski przeszli testy na obecność koronawirusa. Niestety test Macieja Rybusa dał wynik pozytywny. Zawodnik został odizolowany od reszty grupy i zostały wszczęte odpowiednie procedury sanitarne - poinformował rzecznik PZPN.

- Przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały dodatni wynik u jednego zawodnika przebywającego obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski - oświadczył Kwiatkowski. Jak poinformował na Twitterze, chodzi o Macieja Rybusa.

 

Boczni obrońcy Rafał Pietrzak z Lechii Gdańsk i Alan Czerwiński z Lecha Poznań zostali dodatkowo powołani do piłkarskiej reprezentacji Polski na trzy październikowe mecze.

 

Pietrzak był już wcześniej powoływany do drużyny narodowej przez trenera Jerzego Brzęczka. W kadrze rozegrał dotychczas dwa mecze, oba we wrześniu 2018 roku – w Lidze Narodów na wyjeździe z Włochami i w towarzyskim spotkaniu z Irlandią (po 1:1).

 

Natomiast dla Czerwińskiego to szansa debiutu w reprezentacji Polski.

 

Trzy mecze

 

Biało-czerwonych czeka najpierw towarzyski mecz z Finlandią (7 października, Gdańsk), a następnie dwa spotkania w Lidze Narodów - z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław). Wszystkie rozpoczną się o godz. 20.45.

 

ZOBACZ: Koronawirus w DPS-ach. Podano liczbę zgonów

 

Z koronawirusem zmagał się również selekcjoner Jerzy Brzęczek, ale po uzyskaniu w poniedziałek i wtorek dwóch negatywnych wyników dołączył do reprezentacji.

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie