Pyton królewski ukrył się w... hotelowej toalecie

Polska
Pyton królewski ukrył się w... hotelowej toalecie
Facebook/Straż Miejska Miasta Poznania
Wąż został przekazany Straży Ochrony Zwierząt

Poznańscy strażnicy miejscy odłowili pytona królewskiego znalezionego w hotelowej toalecie. Do tej pory nie wiadomo, jak wąż znalazł się w pomieszczeniu.

Rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwecki powiedział we wtorek, że municypalni otrzymali zgłoszenie o gadzie w hotelowej toalecie w sobotni wieczór. - Cała akcja poszła bardzo sprawnie. Koledzy, którzy pojechali na tę interwencję byli wcześniej na specjalistycznym szkoleniu z wyłapywania małych, drobnych zwierząt, także gadów - powiedział.

 

ZOBACZ: Wąż na peronie nowojorskiego metra. "Myślałem, że widziałem już wszystko"

 

Dodał, że do tej pory nie wiadomo, skąd się wziął pyton w hotelowej toalecie. - Wąż został przekazany Straży Ochrony Zwierząt - poinformował Piwecki.

 

 

ZOBACZ: Szykowała się do kąpieli, w łazience znalazła... pytona królewskiego. Węża złapał mąż [WIDEO]

 

Pyton królewski jest jednym z mniejszych przedstawicieli rodziny pytonów. Często jest hodowany w terrariach głównie ze względu na ciekawe ubarwienie, stosunkowo niewielkie rozmiary, względną łatwość hodowli.

 

W naturze ten gatunek występuje w Afryce Zachodniej i Środkowej, od Senegalu i Sierra Leone po południowo-wschodni Sudan i północno-zachodnią Ugandę

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie