Wąż na klatce schodowej. "Za młody na biblijnego kusiciela"

Polska
Wąż na klatce schodowej. "Za młody na biblijnego kusiciela"
Straż Miejska

Węża zauważył w czwartek rano jeden z mieszkańców budynku przy ulicy Żytniej w Warszawie. Patrol straży miejskiej nie miał problemów z odnalezieniem gada na klatce schodowej. Okazało się, że to niegroźny wąż zbożowy. Trafił do ośrodka CITES działającego przy warszawskim zoo.

- Patrol nie dał się przekonać, że wąż jest biblijnym kusicielem. Wiek oraz długość dyskwalifikowały go jako kusiciela, ale wymagał pomocy i profesjonalnej opieki - relacjonowali warszawscy strażnicy miejscy.


Po odłowieniu węża został on przetransportowany do warszawskiego oddziału CITES. Okazało się, że gad to młody, hodowlany wąż zbożowy. Obecnie odpoczywa w terrarium.


Wąż zbożowy to gatunek często wybierany przez terrarystów, gdyż jest łatwy w utrzymaniu i hodowli. Nie jest także objęty ochroną przepisami Unii Europejskiej. Odżywia się głównie gryzoniami i jaszczurkami.

 


Strażnicy miejscy z posterunku przy ul. Żytniej przyzwyczaili się już do wezwań w sprawie węży. We wrześniu znaleźli na podwórku kamienicy przy ul. Gibalskiego półtorametrowego boa tęczowego.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie