Pożar prowizorycznego hotelu robotniczego. Zginęła jedna osoba

Polska
Pożar prowizorycznego hotelu robotniczego. Zginęła jedna osoba
Polsat News/ zdj. ilustracyjne
Do tragicznego pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Góraszka (pow. otwocki)

W nocy z niedzieli na poniedziałek w pożarze prowizorycznego hotelu robotniczego w pow. otwockim zginęła jedna osoba - poinformował rzecznik prasowy PSP w Otwocku kpt. Maciej Łodygowski. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ofiarą jest młoda kobieta; w budynku mieszkało kilkudziesięciu pracowników.

Do tragicznego pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Góraszka (pow. otwocki). Zgłoszenie o płonącym budynku gospodarczym strażacy otrzymali ok. godz. 23.50. Kiedy dojechali na miejsce prowizoryczny hotel, w którym mieszkało kilkudziesięciu ukraińskich pracowników płonął z dwóch stron.

 

ZOBACZ: Tragiczny pożar w Małopolsce. Zginęły trzy osoby

 

Rzecznik prasowy PSP w Otwocku kpt. Maciej Łodygowski przekazał, że kiedy strażacy dojechali na miejsce z budynku udało się uciec około 20 osobom. Strażacy podkreślają, że do środka natychmiast wysłano grupę ratowników w aparatach oddechowych, którzy próbowali przeszukać teren, ale - po przeszukaniu sześciu pomieszczeń - ratownicy musieli się wycofać, bo lekka blaszana konstrukcja groziła zawaleniem.

Nieoficjalnie: ofiarą jest młoda pracownica z Ukrainy

- Sukcesywnie podawaliśmy prądy gaśnicze, co pozwoliło obniżyć temperaturę, a następnie dokończyć poszukiwanie. Niestety w jednym z pomieszczeń odnaleźliśmy częściowo zwęglone ciało - poinformował kpt. Maciej Łodygowski.

 

Czynności na miejscu pod nadzorem prokuratury prowadziła policja. Strażacy na razie nie podają wstępnej przyczyny pożaru.

 

ZOBACZ: Rosja: pożar bloku w Krasnodarze. Spłonęło niemal 90 mieszkań

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiarą jest młoda pracownica z Ukrainy, a w przerobionym ze szklarni, pokrytym blachą i ocieplonym wełną mineralną budynku, w którym nie było okien, mieszkało około 20 innych ukraińskich pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie ogrodniczym.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie