Tragiczny pożar w Małopolsce. Zginęły trzy osoby

Polska
Tragiczny pożar w Małopolsce. Zginęły trzy osoby
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

W pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Borowej (powiat tarnowski) zginęły trzy osoby. - Znaleźliśmy częściowo zwęglone ciała trzech osób - potwierdził mł. bryg Sebastian Woźniak. Ogień pojawił się o ok. godz. 3 w nocy ze środy na czwartek, kiedy domownicy spali.

Na miejscu wciąż pracuje 9 zastępów straży pożarnej. Do działań przystąpiła również policja i prokuratura, która zajmie się wyjaśnianiem okoliczności pożaru.

 

Małopolska SP dostała informację o pożarze kilka minut po godzinie 3. 

 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar domu mieszkalnego o konstrukcji drewnianej. Od świadka otrzymaliśmy informację, że w środku mogą przebywać trzy osoby mówił na antenie Polsat News mł. bryg Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej.  

 

ZOBACZ: Ogromny pożar w pobliżu Wadowic. Ewakuowano Dom Pomocy Społecznej

 

- Po wstępnym przygaszeniu ognia i przeszukaniu pogorzeliska, znaleźliśmy częściowo zwęglone ciała trzech osób - potwierdził strażak. To  prawdopodobnie dwie kobiety i mężczyzna. Z płonącego domu przez okno zdołał się wydostać około 60-letni lokator.   

 

Na tę chwile przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Na miejscu będzie pracowała prokuratura. W akcji uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej i kilkudziesięciu strażaków. 

 

Czujniki dymu

 

- Apelujemy do wszystkich, o instalowanie automatycznych czujników dymu. Takie urządzenia w nocy są w stanie nas zaalarmować o rozwijającym się pożarze, tak, żeby można było podjąć ewakuację - przekonywał Sebastian Wożniak. 

 

 

grz/ Radio Kraków, polsatnews.pl, tarnow.naszemiasto.pl/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie