Ukradli datki z kościoła. Pieniądze przeznaczyli na alkohol

Polska
Ukradli datki z kościoła. Pieniądze przeznaczyli na alkohol
Pixabay/zdj. ilustracyjne
Ukradli pieniądze z kościelnej puszki na datki - zostali zatrzymani

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Goszczanów w wieku 46 i 52 lat, którzy odpowiedzą za kradzież pieniędzy z kościelnej puszki na datki. Skradzione pieniądze przeznaczyli na alkohol - poinformowała w czwartek Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu.

Z jej relacji wynika, że pod koniec sierpnia tego roku, w godzinach południowych, mężczyźni weszli do otwartego budynku kościoła w gminie Goszczanów. Wyłamali drzwiczki umieszczonej w ścianie puszki na datki i skradli znajdujące się w niej pieniądze.

 

ZOBACZ: Ukradł z kościoła figurkę św. Franciszka. "Miała przynieść mu szczęście"

Pieniądze przeznaczyli na alkohol 

- W wyniku dobrego rozpoznania środowiska przestępczego policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. W środę 30 września weszli do domu jednej z nich. Zastali tam dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie. To dwaj mieszkańcy gminy Goszczanów w wieku 46 i 52 lat - poinformowała Kulawiecka.

 

ZOBACZ: Złodziej ciężarówki sfotografowany przez... fotoradar

 

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu policji w Warcie. Byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu słyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanego czynu. Jak wyjaśnili skradzione pieniądze przeznaczyli na alkohol. Kulawiecka zwróciła uwagę, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie