Ukradł z kościoła figurkę św. Franciszka. "Miała przynieść mu szczęście"

Polska
Ukradł z kościoła figurkę św. Franciszka. "Miała przynieść mu szczęście"
Śląska Policja
Przedmiot wart blisko 4 tys. zł wróciła przed ołtarz kościoła pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Bieruniu

32-latek ukradł z parafii pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Bieruniu (woj. śląskie) figurkę św. Franciszka z Fatimy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży - przyznał się do winy. Przedmiot wart blisko 4 tys. złotych wrócił przed ołtarz.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. południa.

 

"Bardzo serdecznie dziękuję przedstawicielom Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bieruń i Funkcjonariuszom Policji w Bieruniu za bardzo sprawną i profesjonalną interwencję po zaginięciu figurki św. Franciszka z Fatimy z naszego kościoła parafialnego -  poinformował ks. Michał Anderko w jednym z postów na profilu Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

 

 

Został zatrzymany w mieszkaniu

 

Policja szybko ustaliła podejrzewanego o ten czyn. We wtorek rano 32-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Tam znajdował się również skradziony przedmiot.

 

ZOBACZ: Boso i z krzyżem w ręku wybijał szyby w kościele. Atak na parafię w Koninie

 

- Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Wyjaśnił, że będąc w kościele, uwierzył w to, jakoby stojąca przed ołtarzem figurka miała przynieść mu szczęście i dlatego zabrał ją do domu - przekazał zespół prasowy śląskiej policji.

 

"Cierpi na chorobę psychiczną"

 

Jak zaznaczył duchowny, "człowiek, który się dopuścił czynu, nie jest z naszej parafii i cierpi na chorobę psychiczną. Nie dokonano żadnej dewastacji".

 

ZOBACZ: Wybite witraże i napis krwią na drzwiach kościoła. Atak na parafię św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

 

Figurka warta blisko 4 tys. zł wróciła przed ołtarz kościoła pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Bieruniu. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie