Rekonstrukcja rządu. Dziś poznamy skład nowego gabinetu

Polska
Rekonstrukcja rządu. Dziś poznamy skład nowego gabinetu
Adam Guz/KPRM
Dziś premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić skład nowego rządu

W środę o godz. 15 premier Mateusz Morawiecki przedstawi w KPRM informację na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Z informacji Polsat News wynika, że konferencja prasowa odbędzie się z udziałem wszystkich ministrów. Jak zapowiedział rzecznik prezydenta, powołanie nowego rządu odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W środę odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. 

 

"Omówiono szczegółowo propozycje zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent podjął decyzję że rekonstrukcja nastąpi w przyszłym tygodniu" - napisał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na Twitterze.

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie: jest nowy skład rządu. Kaczyński wicepremierem, wśród ministrów Czarnek i Gowin

Premier przedstawi informację ws. zmian

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w środę o godz. 15 premier Mateusz Morawiecki przedstawi w KPRM informację na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów.

 

W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy - prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Porozumienia Jarosław Gowin oraz szef Solidarnej Polski - podpisali nową umowę koalicyjną. Według nieoficjalnych informacji PAP w toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy uzgodniono, że liczba ministerstw ma zostać zmniejszona z obecnych 20 do 14, a część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej. Obecnie każda z tych partii kieruje dwoma resortami.

ms/zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie