Szefernaker: Jarosław Kaczyński w rządzie gwarantuje jego stabilizację na najbliższe trzy lata

Polska
Szefernaker: Jarosław Kaczyński w rządzie gwarantuje jego stabilizację na najbliższe trzy lata
fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu jako wicepremier i kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej

Jarosław Kaczyński w rządzie gwarantuje stabilizacje rządu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, na najbliższe trzy lata - mówił we wtorek wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

W toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy - według nieoficjalnych informacji PAP - uzgodniono, że liczba ministerstw ma zostać zmniejszona z obecnych 20 do 14, część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej.

 

ZOBACZ: Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy. Znamy szczegóły

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu jako wicepremier i kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. Wiceszef MSWiA był pytany we wtorek w Radiu Plus, jak będzie wyglądało zwierzchnictwo Jarosława Kaczyńskiego nad tym Komitetem. Szefernaker zaznaczył, że nie jest nowością, że jeden z wicepremierów sprawuje pieczę nad częścią ministerstw. "Uważam, że to jest bardzo dobra wiadomość dla Polski, bo to oznacza pewną stabilizację na następne trzy lata" - powiedział.

 

Wyraził jednocześnie przekonanie, że ludzi obecnie nie interesują kwestie personalne. "Ludzi obchodzi to, żeby była stabilizacja, żebyśmy wyszli z koronakryzysu, żeby ludzie mieli pracę, żeby bezrobocie było w Polsce jedno z najniższych w Unii Europejskiej, żeby PKB było na takim poziomie, na jakim było przed koronakryzysem" - wyliczał podkreślając, że najważniejsza jest stabilizacja.

 

ZOBACZ: Porozumienie w Zjednoczonej Prawicy. "Przed nami dobra przyszłość"

 

"Jarosław Kaczyński w rządzie gwarantuje stabilizację rządu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, na najbliższe trzy lata - pokreślił. "Musimy jak najszybciej przejść do ofensywy programowej, bo ludzie od nas dzisiaj oczekują tego, że będziemy realizować program, z którym szliśmy do wyborów" - mówił. Wychodzenie naprzeciw problemom, które się pojawiają w związku z epidemią - to dzisiaj ludzi interesuje, i tym możemy zmazać tę plamę, która powstała w ostatnim czasie przez nieporozumienie, które miało miejsce w rządzie - ocenił

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie