Niewybuch w Ostrołęce. Zakończyła się akcja saperska

Polska
Niewybuch w Ostrołęce. Zakończyła się akcja saperska
Facebook/ UM Ostrołęka
Akcja służb może potrwać kilka godzin

Zakończyła się akcja wydobycia niewybuchu w Ostrołęce (Mazowieckie). Ewakuowani mieszkańcy wrócili już do swoich domów - powiedział we wtorek aspirant Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Jak przekazał aspirant Krzysztof Kolator, około godziny 13 patrol saperski z Orzysza zakończył swoje działania przy wydobyciu niewybuchu. - Tym samym zakończyła się blokada drogi krajowej nr 61 i ewakuowani mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów - powiedział policjant.

 

Jak poinformował wcześniej, informację o niewybuchu policjanci otrzymali w poniedziałek ok. godziny 14.30. - W Ostrołęce przy ul. Warszawskiej na jednej z posesji ujawniony został niewybuch najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej - powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Bojanowo. Niewybuch przy linii kolejowej

 

 

- Na miejsce zostali skierowani policyjni pirotechnicy, którzy wstępnie stwierdzili, że jest to prawdopodobnie niewybuch bomby lotniczej o średnicy ok. 50 centymetrów, który może ważyć nawet 500 kilogramów - tłumaczył. Wskazał, że akcję wydobycia niewybuchu zaplanowano na wtorek. Rozpoczęła się ona ok. godziny 8 rano. - W promieniu ok. 1500 metrów o miejsca ujawnienia niewybuchu mieszkańcu zostali ewakuowani. Jest to około 2 tys. osób - podał.

 

Podkreślił również, że na miejscu pracuje patrol saperski z Orzysza. Niewybuch zostanie przewieziony na poligon wojskowy, gdzie zostanie zdetonowany. Akcja służb może potrwać kilka godzin.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie