Bojanowo. Niewybuch przy linii kolejowej

Polska
Bojanowo. Niewybuch przy linii kolejowej
Google Street View
Zamknięta została także droga S5. Utrudnienia w ruchu na odcinku między węzłem Bojanowo a węzłem Rawicz mogą potrwać nawet kilka godzin

Po działaniach związanych z zabezpieczaniem niewybuchu znalezionego nieopodal linii kolejowej w Bojanowie (woj. wielkopolskie) wznowiony został ruch kolejowy na trasie Poznań - Wrocław - poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Niewybuch został znaleziony w piątek po południu w sąsiedztwie linii kolejowej w Bojanowie. Działania na miejscu prowadziła policja, straż pożarna oraz patrol saperski.

 

ZOBACZ: Neutralizacja miny z II wojny światowej. Niewybuch odholowano

 

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK tłumaczył, że na czas akcji służb, ze względów bezpieczeństwa, całkowicie wstrzymany został ruch pociągów na trasie Rawicz-Bojanowo. Utrudnienia dla pasażerów PKP trwały kilka godzin; przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą. Śledziński podał, że ruch pociągów został już wznowiony.

 

Koniec utrudnień na S5

 

Z powodu znaleziska - na polecenie saperów - czasowo wstrzymany był także ruch drogowy na trasie S5 - na odcinku między węzłem Bojanowo a węzłem Rawicz. Te utrudnienia także już się zakończyły.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie