Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Polska
Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem
Polsat News
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem - potwierdził Polsat News. - Łukasz Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania - mówił wcześniej dziennikarzom rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jako pierwszy o zakażeniu poinformował Onet. Według portalu, wśród zakażonych jest kilku członków rodziny Szumowskiego, a do zainfekowania miało dojść w Polsce.

 

Pod koniec sierpnia Łukasz Szumowski, który po tym, jak podał się do dymisji z funkcji ministra zdrowia, udał się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie. Kontrowersje wzbudziło to, że Hiszpania, do której Wyspy należą, jest krajem, który jest jednym z najmocniej dotkniętych przez koronawirusa.

 

ZOBACZ: Szumowski na luksusowym jachcie. Wypoczywa w Hiszpanii

 

Z kolei pod koniec lipca w "Gościu Wydarzeń" Szumowski mówił, że "jadąc za granicę, trochę ryzykujemy". - Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś "wybuchnie" i będziemy "zamykali powroty"; takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii - przekonywał ówczesny szef resortu zdrowia.

 

Według poniedziałkowej statystyki resortu zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1306 osób. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 15 osób. Od początku epidemii odnotowano 88,6 tys. zakażonych; zmarło 2447 osób. 

zdr/ Onet, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie