Szumowski na jachcie. Donald Tusk komentuje

Polska
Szumowski na jachcie. Donald Tusk komentuje
Polsat News
Donald Tusk skomentował wakacje byłego ministra

"Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji" - napisał na Twitterze szef EPL i były premier Donald Tusk.

Łukasz Szumowski od kilku dni wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich. Jak donosi "Super Express", były minister zdrowia ma do dyspozycji luksusowy jacht. Łódź należeć ma do biznesmena i konsula honorowego Islandii w Polsce Bogusława Krzysztofa Szemiotha.

 

Zagraniczne wakacje Szumowskiego od kilku dni są tematem dyskusji wśród internautów. Niektórzy zarzucają, że rząd przesunął termin zakazu lotów z Hiszpanii do Polski na 2 września, właśnie ze względu na wyjazd byłego ministra. Przebywa on bowiem na Wyspach Kanaryjskich.

 

ZOBACZ: Szumowski na luksusowym jachcie. Wypoczywa w Hiszpanii

 

W sobotę na Twitterze wakacje byłego ministra zdrowia skomentował Donald Tusk.

 

"Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji" - napisał były premier.

 

Na wpis byłego premiera odpowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. "Donald Tusk strofuje ministra Szumowskiego - za urlop na łódce w towarzystwie własnych znajomych. To Pan opuścił tonącą Platformę udając się na saksy. Ale to Szumowski po wakacjach wraca do praktyki lekarskiej i ratowania ludzi. Panu po RE zostało szkodzenie i zaraza hejtu. Dno!" - napisał.

 

 

"Trochę ryzykujemy"

 

Pod koniec lipca w "Gościu Wydarzeń" Szumowski mówił, że "jadąc za granicę, trochę ryzykujemy". - Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś "wybuchnie" i będziemy "zamykali powroty"; takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii - informował ówczesny szef resortu zdrowia.

 

ZOBACZ: Wakacje Łukasza Szumowskiego. Były minister zdrowia wypoczywa na wyspie Fuerteventura


Z końcem ubiegłego miesiąca Szumowski odpoczywał z rodziną na urlopie na Suwalszczyźnie, skąd - w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w kraju - zmuszony był wrócić do Warszawy.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie