Pierwszy deszcz od ponad dwóch tygodni. Pogoda na środę, 23 września

Polska
Pierwszy deszcz od ponad dwóch tygodni. Pogoda na środę, 23 września
Pxhere

Środa przyniesie zmiany w pogodzie, ale póki co tylko lokalnie. Przede wszystkim zacznie padać, pierwszy raz od ponad dwóch tygodni. W których regionach kraju przydadzą się parasole?

Na zachodzie i południu kraju z biegiem godzin zachmurzenie będzie rosnąć aż do wystąpienia późnym popołudniem i wieczorem opadów deszczu, a miejscami także słabych burz z drobnym gradem i porywistym wiatrem.

 

ZOBACZ: Program "Czyste Powietrze" zostanie rozszerzony o właścicieli lokali

 

Na pozostałym obszarze nadal będziemy się cieszyć słoneczną aurą, bez kropli deszczu, co czego przyzwyczailiśmy się w ostatnich wielu dniach.

 

Nadal bardzo ciepło

 

Utrzyma się iście letnia aura, mimo początku astronomicznej jesieni. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 23 stopni na północnym wschodzie i południu przez 24-25 stopnie na przeważającym obszarze do 27 stopni w centrum.

 

Wiatr z kierunku południowego będzie słaby i umiarkowany, tylko chwilami silniejszy, w porywach do 40-50 km/h.

 

Wideo: prognoza pogody

  

Ciśnienie coraz niższe

 

Ciśnienie w dalszym ciągu będzie spadać. W południe wyniesie od 1005 hPa na północnym zachodzie do 1011 hPa na południowym wschodzie.

 

ZOBACZ: Czekali, aż miasto "rozbetonuje" ulicę. Wzięli sprawy w swoje ręce

 

Biomet pozostanie korzystny, jedynie na zachodzie i południu z trakcie opadów i burz może się pogarszać i wówczas będzie wpływać na samopoczucie osób szczególnie wrażliwych na zmiany w pogodzie.

 

TwojaPogoda.pl

 

 

Czwartek z deszczem i burzami

 

Na południu, wschodzie i w centrum kraju czwartek przyniesie sporo chmur, a miejscami także przelotne opady deszczu i burze, chwilami gwałtowne. W pozostałych regionach będzie słonecznie i sucho.

 

Temperatura nie ulegnie jeszcze większym zmianom. Będzie bardzo ciepło, około 25 stopni w cieniu. Jedynie w trakcie opadów będzie się przejściowo ochładzać.

Łukasz Mielczarek/grz/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie