12 dzików na placu zabaw w Krakowie

Polska
12 dzików na placu zabaw w Krakowie
Straż Miejska Kraków
12 dzików weszło na teren placu zabaw w Krakowie

Miejsce stworzone dla dzieci dziki postanowiły wykorzystać na odpoczynek. Zwierzęta weszły na plac zabaw w Krakowie. Niecodzienni goście rozłożyli się na piasku, tuż pod samą zjeżdżalnią.

12 dzików weszło na plac zabaw przy ulicy Żywieckiej-Bocznej w Krakowie. Teren został zabezpieczony przez straż miejską, a zwierzęta opuściły miejsce z pomocą specjalistów z centrum hodowlanego.

 

ZOBACZ: Inwazja obcych. Groźne gatunki dotarły do Polski

 

ZOBACZ: Dzikie zwierzęta w mieście. Czy dokarmianie ich to coś złego?

 

W momencie, kiedy widzimy w mieście dzikie zwierzęta, należy zawiadomić straż miejską. Szczególną ostrożność trzeba zachować zwłaszcza podczas spotkania z dzikami. - Przestraszony warchlak wydaje charakterystyczne dźwięki - może je usłyszeć matka, która w obronie swojego potomstwa nie zawaha się nas zaatakować - mówił leśniczy Urban Kolman.

Podchodzili blisko, by zrobić zdjęcia 

Na początku września pokaźnych rozmiarów dzik zaatakował na plaży w Międzyzdrojach dwa psy trzymane na smyczy przez właścicieli. Nagranie przesłał nam pan Darek z Tarnowskich Gór.

 

WIDEO: Atak dzika na plaży w Międzyzdrojach

 

 

 

Smycz przejął stojący obok mężczyzna, który próbował odbiec od "agresora". Zwierzę jednak nie odpuszczało. Wszystko działo się niedaleko kobiety spacerującej po plaży z małym dzieckiem w wózku.

 

ZOBACZ: Dzik wbiegł tuż pod nadjeżdżający samochód. Pasażerka trafiła do szpitala

 

Z relacji pana Darka wynikało, że część gapiów nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia. Wiele osób zbliżało się do dzika, by zrobić dobre zdjęcia.

ms/ml/ fakty.interia.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie