Proponował seks 14-latce. Nieoficjalnie: to znany muzyk disco polo

Polska
Proponował seks 14-latce. Nieoficjalnie: to znany muzyk disco polo
fot. KMP w Gdańsku
Policja zatrzymała 27-latka

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem internetu korespondował z 14-letnią dziewczynką. Składał jej propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. W jego mieszkaniu znaleziono broń oraz narkotyki. Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to znany muzyk disco polo.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku ustalili tożsamość mężczyzny, którego zatrzymali w mieszkaniu na terenie powiatu wejherowskiego.

 

Podczas przeszukania, w lokalu znaleziono marihuanę, broń palną oraz kilkadziesiąt sztuk naboi, które zostały przekazane biegłemu z zakresu balistyki. Według jego wstępnej oceny, jest to broń, na którą wymagane jest pozwolenie.

 

ZOBACZ: Więcej pedofilów w sieci. Sprzyja temu pandemia

 

Policjanci zabezpieczyli również tablet, komputery, telefon, pendrive'y, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych.

 

Usłyszał zarzuty

 

Mężczyzna w piątek został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał trzy zarzuty, które dotyczyły prezentowania treści pornograficznych oraz składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego małoletniemu poniżej 15-ego roku życia propozycji obcowania płciowego, posiadania środków odurzających oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji.

 

Podejrzanemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 27-latek został objęty dozorem policji.

 

ZOBACZ: Ostrowiec Świętokrzyski. Proboszcz podejrzany o pedofilię trafił do aresztu

 

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Radia Gdańsk, chodzi o znanego muzyka Disco Polo.

 

W minionym tygodniu policjanci również zatrzymali mężczyznę, który w przeszłości skazywany był za przestępstwa związane z pedofilią. Mieszkaniec Gdańska również za pośrednictwem Internetu proponował seks nastolatce i dążył do spotkania. Mężczyzna decyzja sądu został aresztowany.

 

emi/prz/ polsatnews.pl, radiogdansk.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie