Ostrowiec Świętokrzyski. Proboszcz podejrzany o pedofilię trafił do aresztu

Polska
Ostrowiec Świętokrzyski. Proboszcz podejrzany o pedofilię trafił do aresztu
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Józefowi G. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności

Józef G., 58-letni proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został aresztowany na trzy miesiące. Jest podejrzany m.in. o molestowanie seksualne małoletniego poniżej 15 roku życia - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury przekazał, że do zatrzymania kapłana doszło 15 września. - Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego celem wywarcia na nim określonego wpływu zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań - przekazał.

 

ZOBACZ: Ksiądz stanął przed sądem. Miał molestować dwóch chłopców

 

Podejrzany zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

 

Nie przyznał się do winy

 

Zaznaczył, że przesłuchany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym - zaznaczył.

 

Dubiel przekazał, że 17 września Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek prokuratury podjął decyzję o aresztowaniu Józefa G. na okres 3 miesięcy. - W śledztwie nadal prowadzone są intensywne czynności procesowe, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy - dodał.

 

Grozi mu do 12 lat więzienia

 

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku na wskutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

 

ZOBACZ: Ks. Isakowicz-Zaleski opublikował list do kard. Dziwisza sprzed ośmiu lat. Dotyczy księży-pedofilów

 

- W toku prowadzonego śledztwa, dzięki ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną, został zebrany niezbędny materiał dowodowy, który finalnie stanowił podstawę przedstawionych zarzutów - poinformował Dubiel.

 

Józefowi G. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie