Grzybiarze przynieśli niewybuchy do komendy policji

Polska
Grzybiarze przynieśli niewybuchy do komendy policji
Dolnośląska Policja
Mężczyźni postanowili przynieść znalezisko do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu

Dwa granaty moździerzowe z okresu II wojny światowej przynieśli do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (Dolnośląskie) dwaj grzybiarze. W efekcie trzeba było ewakuować kilkadziesiąt osób oraz wyłączyć z ruchu jedną z ulic.

Dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego znaleźli pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej podczas grzybobrania. Mężczyźni postanowili przynieść je do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

 

- Wykazali się oni skrajną nieodpowiedzialnością (…) w efekcie zamknięto drogę, wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Ewakuowano mieszkańców ośmiu pobliskich budynków mieszkalnych oraz funkcjonariuszy policji wraz z osobami osadzonymi w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w sumie 43 osoby - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

 

ZOBACZ: Blisko tragedii. Dzieci bawiły się w rzece, znalazły pocisk

 

Nie dotykać, nie przenosić i nie rozbrajać

Do komendy wezwano patrol saperski, który zabezpieczył dwa pociski, a później zdetonował je na poligonie.

 

ZOBACZ: 10-latek przyniósł granat do domu. "Grałem w gry i widziałem takie coś"

 

Policja apeluje, aby nie dotykać, nie przenosić oraz nie rozbrajać przedmiotów przypominających niewybuchy. - O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce znaleziska zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb - podkreśliła Bujakiewicz-Rodzeń.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie