Zarząd Platformy Obywatelskiej. Opozycja szykuje się do przejęcia władzy

Polska
Zarząd Platformy Obywatelskiej. Opozycja szykuje się do przejęcia władzy
Polsat News
Borys Budka o ustaleniach zarządu Platformy Obywatelskiej

- Od dziś rozpoczynamy proces szerokich konsultacji dotyczących wyłonienia większości parlamentarnej, ale również przygotowujemy się na wcześniejsze wybory - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka po nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu PO. Zwołano go w wyniku kryzysu w Zjednoczonej Prawicy wywołanym głosowaniem ws. "piątki dla zwierząt".

- Jesteśmy w sytuacji wielkiego kryzysu państwa. Zamiast zajmować się pandemią, PiS znowu zajmuje się sobą. Jarosław Kaczyński całkowicie stracił rozeznanie w rzeczywistości. Zamiast rozwiązywać problemy Polaków, w PiS trwa permanentna walka o wpływy, o stanowiska - przekazał Budka na konferencji w Sejmie.


Jak wyjaśnił, PO "musi mieć scenariusze na każdą ewentualność". 

 

ZOBACZ: 14 posłów PiS zawieszonych. Po głosowaniu ws. "piątki dla zwierząt"

 

- Jesteśmy za podtrzymaniem paktu senackiego i o tym będziemy rozmawiać z naszymi koalicjantami w Senacie, po drugie wydałem dyspozycję do struktur regionalnych, by być przygotowanym do ewentualnych wyborów. Będziemy przygotowani na każdy ich wariant - zapewnił. 

 

Wideo: Platforma reaguje na kryzys w Zjednoczonej Prawicy

 

 

Myślą o konstruktywnym wotum nieufności

 

Budka został też upoważniony przez zarząd partii do rozmów "z partnerami w Koalicji Obywatelskiej, ale również z innymi ugrupowaniami parlamentarnymi i pozaparlamentarnymi o możliwych wariantów do konstruktywnego wotum nieufności".

 

ZOBACZ: Marek Suski: od dziś rząd jest mniejszościowy. Ryszard Terlecki: koalicja nie istnieje

 

- Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, ale oczekujemy od Jarosław Kaczyńskiego jasnej deklaracji, czy jest w stanie sformować  większość parlamentarną i zajmować się prawdziwymi problemami Polaków - przekazał Budka.


Jak dodał, w piątek rusza "proces szerokich konsultacji dot. wyłonienia większości parlamentarnej, ale również przygotowania się na wcześniejsze wybory".

 

W poniedziałek na kolejnym zarządzie PO Budka ma zaproponować konkretne polityczne rozwiązania.

ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie