"Ustawa covidowa" wycofana. Kamiński: Ziobro powiedział "nie". Kaczyński musiał ustąpić

Polska
"Ustawa covidowa" wycofana. Kamiński: Ziobro powiedział "nie". Kaczyński musiał ustąpić
Polsat News
Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński w programie "Gość Wydarzeń"

- Dotykamy problemu, którego nawet Jarosław Kaczyński w swej mądrości nie jest w stanie rozwiązać: jak pogodzić ambicje Zbigniewa Ziobry z ambicjami Mateusza Morawieckiego - mówił Michał Kamiński w programie "Gość Wydarzeń". Wicemarszałek Senatu, że walka o "ustawę covidową" była tak naprawdę walką czy premier "będzie odpowiadał przed sądem, czy nie".

Klub PiS w czwartek wycofał projekt tzw. "ustawy covidowej". Za tę decyzję w "Gościu Wydarzeń" dziękował wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

 

ZOBACZ: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Gowin komentuje

 

Michał Kamiński ocenił, że "podziękowania" były tak naprawdę "szyderstwem". - Było to wielokrotne podkreślanie, że pod wpływem Zbigniewa Ziobry, PiS wycofało się z projektu, o którym prominentny członek rządu mówi, że jest projektem niedopuszczalnym, bo stawiającym różnych Polaków w różnych sytuacjach względem prawa - mówił wicemarszałek Senatu.

 

- Wbrew pozorom Zbigniew Ziobro w bardzo fundamentalnej sprawie nie dał zgody na bezkarność urzędników z powodu COVID-u i Jarosław Kaczyński musiał ustąpić. To co widzieliśmy przed chwilą, to był taki "taniec tryumfu" wiceministra - dodawał.

 

WIDEO: Michał Kamiński w programie "Gość Wydarzeń"

  

"Najlepsze zaplecze w Zjednoczonej Prawicy"

Kamiński ocenił, że Ziobro jest politykiem, który "zbudował najbardziej profesjonalne zaplecze w obozie Zjednoczonej Prawicy". - Jego ludzie są zazwyczaj lepsi od ludzi PiS-u, gdziekolwiek trafiają. Moim zdaniem to powoduje dużą zawiść względem Ziobry i jego grupy. To bardzo profesjonalnie, sprawnie działająca grupa - dodawał senator UED.

 

ZOBACZ: Budżet, "piątka dla zwierząt", "ustawa covidowa". Sejm wznowił obrady [OGLĄDAJ]

 

Gość "Wydarzeń" odnosząc się do rekonstrukcji rządu odpowiedział, że "rząd zapewne powstanie w takim kształcie, w jakim chce Jarosław Kaczyński". - Natomiast tam gdzie musi ustępować, jak ws. wycofanej "ustawy covidowej", my dotykamy problemu, którego nawet Jarosław Kaczyński w swej mądrości nie jest w stanie rozwiązać: jak pogodzić ambicje Zbigniewa Ziobry z ambicjami Mateusza Morawieckiego - mówił.

 

- Numerem dwa może być tylko jeden: albo Mateusz Morawiecki, albo Zbigniew Ziobro. Ustawa, o której mówimy nie jest ustawą o bezkarności dla każdego. Ustawa, której tak mocno przeciwstawia się Zbigniew Ziobro,, po ostatnim wyroku sądu oznaczałaby bezkarność Mateusza Morawieckiego - mówił Kamiński.

 

- Walka o to, czy ta ustawa przejdzie, jest walką o to, czy Morawiecki będzie odpowiadał przed sądem, czy nie - podsumował wicemarszałek Senatu.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie