Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Gowin komentuje

Polska
Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Gowin komentuje
PAP/Tomasz Gzell
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin

- Nie sądzę, żeby przyspieszone wybory to było to, co w tej chwili jest Polsce potrzebne - powiedział prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Były wicepremier odniósł się w ten sposób do ogłoszonego zawieszenia negocjacji koalicyjnych między PiS a Porozumieniem i Solidarną Polską.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński stwierdził, że obecne negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu nie mają sensu, skoro "dotychczasowi koalicjanci" występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub.

 

Terlecki informował, że każdemu członkowi klubu PiS, który zagłosuje niezgodnie z rekomendacją klubu ws. ustawy o ochronie zwierząt będą groziły konsekwencje, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii. Szef klubu PiS dodał, że jeśli "sytuacja do tego zmusi" rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z Solidarną Polską i Porozumieniem. Wykluczył opcję rządu mniejszościowego.

 

- Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami - dodał.

 

ZOBACZ: "Jest za dużo ideologii". Gowin krytykuje zarówno prawicę, jak i lewicę

 

Gowin pytany, czy jest to groźba, nie chciał komentować tej wypowiedzi szefa klubu PiS. - Nie sądzę, żeby przyspieszone wybory, to było to, co w tej chwili jest Polsce potrzebne, ale zachowujemy w tej sprawie spokój - powiedział lider Porozumienia.

 

- Jesteśmy przeciw zakazowi uboju rytualnego - zadeklarował.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie