Kazano im kopać groby. To kara za nienoszenie maseczek

Świat
Kazano im kopać groby. To kara za nienoszenie maseczek
PAP/EPA/Mast Irham/Zdj. ilustracyjne
W Indonezji brakuje grabarzy. Władze wpadły na nietypowy pomysł

Osiem osób w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia otrzymało nietypową karę za brak maseczek. Władze uznały, że w dobie pandemii koronawirusa za lekceważenie przepisów należy się dotkliwa kara . Osoby niestosujące się do zaleceń skierowano do... kopania grobów dla ofiar, które zmarły na COVID-19.

Nietypową karę zasądził szef dystryktu Cerme. Osiem osób będzie pracowało na publicznym cmentarzu w wiosce Ngabetan.

 

- Na tę chwilę mamy tylko trzech grabarzy. Pomyślałem, że przyda im się pomoc - przekazał szef dystryktu w rozmowie z lokalnymi mediami.

 

ZOBACZ: Ponowne zakażenie koronawirusem w Polsce. Jest odpowiedź sanepidu

 

Jednocześnie zaznaczył, że przez wzgląd na żałobników, osoby niestosujące się do zaleceń, nie będą uczestniczyły w ceremoniach pogrzebowych ofiar koronawirusa.

3 tys. przypadków zakażeń dziennie

- Mam nadzieję, że taka kara zmieni podejście do wprowadzonych ograniczeń - powiedział urzędnik, dodając, że w ostatnich tygodniach odnotowywanych jest coraz więcej przypadków nowych zakażeń w prowincji.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w maseczce. Wiernym zalecił, by unikali zakażenia

 

Osoby, które nie stosują się do ograniczeń w regencji Gresik muszą liczyć się z karami finansowymi, bądź z koniecznością odbycia prac społecznych.

 

Od początku epidemii koronawirusa w Indonezji odnotowano ponad 221 tys. przypadków zakażeń. Zmarło ponad 8 tys. 841 osób. Od końca sierpnia odnotowywanych jest średnio ok. 3 tys. nowych przypadków zakażeń dziennie. W kraju wyzdrowiało, jak dotąd, ponad 158 tys. osób.

bas/hlk/ "Jakarta Post", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie