Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego odwołany. Po 43 latach pracy

Polska
Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego odwołany. Po 43 latach pracy
pl.wikipedia.org/Azymut (Rafał M. Socha)
Andrzej Tittenbrun odwołany ze stanowiska dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego. Trwają poszukiwania następcy

Andrzej Tittenbrun nie będzie już dyrektorem Roztoczańskiego Parku Narodowego (woj. lubelskie). Ze stanowiska odwołał go minister środowiska Michał Woś. Tittenbrun pracował w instytucji 43 lata. Trwają poszukiwania jego następcy.

"To, dlaczego tak się stało, jest dla mnie tak samo interesujące, jak i dla was" - tłumaczył "Gazecie Wyborczej" Tittenbrun. Jak zaznaczył w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", wobec niego "nie było żadnych zarzutów".

 

ZOBACZ: Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego odwołany. Ministerstwo podało powód

 

- Obecnie przebywam na urlopie. Odchodzę z końcem grudnia w wieku ponad 67 lat. Nie podano mi powodu odwołania ze stanowiska, ale ja go nie oczekiwałem. Minister ma dowolność w dobieraniu kadry. Życie toczy się dalej. Od stycznia będę szczęśliwym emerytem - powiedział polsatnews.pl Tittenbrun.

 

W parku pracował 43 lata


Konkurs na dyrektora RPN wygrał ponad 4 lata temu - wiosną 2016 roku. Z instytucją związany jest od 43 lat. Wtedy też przyszedł do parku na staż. W kolejnych latach piął się po szczeblach kariery. Został kolejno: leśniczym, adiunktem, nadleśniczym i głównym specjalistą. W 2016 roku objął stanowisko dyrektora parku, zastępując Zdzisława Strupieniuka.

 

ZOBACZ: "Ta katastrofa ekologiczna nie dotyczy tylko Warszawy". Woś o awarii oczyszczalni


Obecnie obowiązki szefa Roztoczańskiego Parku Narodowego pełni zastępca Tittenbruna - Andrzej Wojtyło.


"Park ma się dobrze, jest w dobrej kondycji finansowej, następca będzie zadowolony. Ciągłość kierowania jest wskazana, dlatego uważam, że obaj moi zastępcy powinni wystartować w konkursie. Ale nie będę mówił, kto moim zdaniem powinien zostać dyrektorem, proszę mnie o to nie pytać" - wyjaśnił "Dziennikowi Wschodniemu" Tittenbrun.

 

Wymagania dla chętnych


Chętny na objęcie stanowiska dyrektora RPN musi m.in. posiadać wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekonomii. Powinien również mieć rozwinięte kompetencje kierownicze. Przyszły dyrektor będzie zarządzać parkiem, realizować plan jego ochrony, reprezentować placówkę w relacjach cywilnoprawnych oraz sprawować nadzór nad obszarami Natura 2000 znajdującymi się na terenie parku.

 

ZOBACZ: Rozmawiający z wilkami. Ekipa Polsat News towarzyszyła leśniczemu w nocnej schadzce


Ogłoszenie o naborze na to stanowisko umieściło na swojej stronie internetowej Ministerstwo Środowiska. Termin składania dokumentów upływa 17 września.

 

Roztoczański Park Narodowy utworzono w 1974 roku. Zajmuje blisko 85 km kw. powierzchni. Jego dyrekcja urzęduje w Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu.

ac/hlk/ dziennikwschodni.pl, polsatnews.pl, radio.lublin.pl, lublin.wyborcza.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie