Wjechał kradzionym motorowerem do sklepu. Był wcześniej karany [ZDJĘCIA]

Polska
Wjechał kradzionym motorowerem do sklepu. Był wcześniej karany [ZDJĘCIA]
KMP w Grudziądzu
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godz. 16.00 w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie)

33-latek wjechał z całym impetem na motorowerze do sklepu obuwniczego. Jak się później okazało, mężczyzna ukradł pojazd dwa dni wcześniej. Teraz odpowie za kradzież oraz wykroczenie w ruchu drogowym. Sprawca jest już dobrze znany policji, był karany za wykroczenia oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 16:00 w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). 33-latek kierujący motorowerem, jadąc ul Kwiatową nie wyhamował przed skrzyżowaniem z ul. Toruńską. Mężczyzna wjechał przez drzwi do sklepu obuwniczego. Sprawca pozostawił zniszczony pojazd i uciekł z miejsca. 

 

ZOBACZ: Wjechał do rowu, z samochodu zerwało dach. Kierowca był poszukiwany

 

- Na szczęście pracownikom sklepu nic się nie stało. Policjanci z "drogówki" wraz z technikiem kryminalistyki wykonali na miejscu szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu, także dokumentację fotograficzną - przekazał podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu. 

 

ZOBACZ: Pijany wjechał do stawu i… zasnął

Ukradł motorower dwa dni wcześniej 

Funkcjonariusze namierzyli sprawcę we wtorek rano. Okazało się, że to mężczyzna, który jest już dobrze znany miejscowym służbom. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 33-latek był wcześniej karany za wykroczenia oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że motorower - na którym wjechał do sklepu obuwniczego - mężczyzna ukradł dwa dni wcześniej.

 

ZOBACZ: Kłusownik-recydywista wpadł w pułapkę

 

Za kradzież i doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji w ruchu drogowym kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna oraz do 5 lat więzienia.

ms/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie