Kłusownik-recydywista wpadł w pułapkę

Polska
Kłusownik-recydywista wpadł w pułapkę
Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (woj. zachodniopomorskie) zauważyli podczas patrolu rozstawione wnyki. Postanowili zastawić na kłusownika pułapkę wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Zamontowali w lesie kamerę termowizyjną, która od niedawna stanowi wyposażenie posterunku Straży Leśnej. W pułapkę wpadł mężczyzna, który w 2015 r. był już karany za kłusownictwo.

Na nagraniach widać mężczyznę, który sprawdza i poprawia pętle. Dzięki materiałom udało się zidentyfikować osobę podejrzaną o kłusownictwo.


Już kolejnego dnia policja zatrzymała kłusownika. W jego mieszkaniu znaleziono kolejne pętle, które miały być zamontowane w lesie.

 

Mężczyzna w 2015 r. był już karany za kłusownictwo. Sąd skazał go wówczas na karę roku pozbawienia wolności, zawieszając jej wykonanie na dwa lata, oraz grzywnę w wysokości ponad 5 tys. zł.

 

 

 

Teraz mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania kłusownictwa oraz posiadania narzędzi służących do tego procederu. Karą będzie zapewne bezwzględne pozbawienie wolności.

 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie