Samolot nie wystartował. Na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem

Polska
Samolot nie wystartował. Na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem
Pikist/zdj. ilustracyjne
Kobieta o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedziała się tuż przed startem

W sobotę na gdańskim lotnisku został zatrzymany samolot, który miał lecieć do Grecji. Maszyna nie wystartowała, gdy okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.

Jak informowali "Gazetę Wyborczą" pasażerowie, w sobotę poźnym popołudniem zatrzymano samolot, który miał lecieć do Grecji, jednak okazało się, że na pokładzie była kobieta zakażona koronawirusem.

 

ZOBACZ: 650 mln euro na wsparcie Polski w walce z COVID-19

Dowiedziała się tuż przed startem...

Kobieta o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa dowiedziała się tuż przed startem. Poinformowała o tym personel na pokładzie, w związku z czym samolot został uziemiony.

 

ZOBACZ: Koronawirus w pociągu Warszawa-Lublin. Sanepid szuka pasażerów

 

- Długo wydawało się, że jednak część pasażerów poleci. Wiemy już jednak na pewno, że samolot dziś do Kalamaty nie poleci - powiedziała "Wyborczej" kilka minut po godz. 21 w sobotę rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku Agnieszka Michajłow.

Przyjechała straż graniczna i karetka 

Na pokładzie oprócz osoby zakażonej było 107 pasażerów. Pasażerowie usłyszeli, że powinni zachować dystans od siebie, a następnie czekać na wytyczne od Sanepidu.

 

ZOBACZ: Google buduje nowe miasteczko dla swoich pracowników, pomimo pandemii CoVID-19

 

Jeden z pasażerów, który był na pokładzie relacjonował "Wyborczej":"kiedy siedzieliśmy w samolocie, podjechała straż graniczna i karetka na sygnale. Na pokład weszła osoba w covid-owym stroju i zaczęła rozmowę z obsługą samolotu. Z przecieków, które do nas dotarły, wynikało, że jedna z pasażerek miała dostać wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i poinformować o tym stewardessy".

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie