We Włoszech na Covid-19 chorują młodzi. Średnia wieku spadła poniżej 30 lat

Polska
We Włoszech na Covid-19 chorują młodzi. Średnia wieku spadła poniżej 30 lat
PAP/EPA/MATTEO CORNER
Średnia wieku obecnie zakażonych we Włoszech spadła rekordowo do 29 lat.

Konieczna jest w społeczeństwie włoskim wysoka świadomość pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w kraju - podkreślają w raporcie Instytut Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia w Rzymie. Średnia wieku obecnie zakażonych spadła rekordowo do 29 lat.

Raport został ogłoszony w chwili, gdy we Włoszech w ciągu doby potwierdzono ponad 1400 nowych zakażeń, najwięcej od początku maja.

 

Prawie 500 ognisk

 

W podsumowaniu monitoringu epidemii w dniach od 17 do 23 sierpnia poinformowano o 1374 aktywnych ogniskach koronawirusa, z których 490 jest nowych. W ocenie autorów dokumentu tendencja rosnąca może wystawić służbę zdrowia na "ciężką próbę".

 

ZOBACZ: "Bezsporny nawrót epidemii". Francuzi i Włosi drżą

 

Dlatego, jak się zaznacza, mieszkańcy Włoch muszą nadal "w sposób rygorystyczny" przestrzegać wszystkich nakazów, by zmniejszyć ryzyko dalszych zakażeń koronawirusem.

 

Obie instytucje zaapelowały także do obywateli o respektowanie rozporządzeń władz dotyczących reżimu kwarantanny.

 

Wzrost zakażeń w większości regionów

 

Instytut i ministerstwo podkreśliły, że w poprzednim tygodniu sierpnia wzrost liczby nowych zakażeń zanotowano w 16 z 20 włoskich regionów.

 

Wzrostu tego, zaznaczono, nie można przypisywać wyłącznie przywożeniu wirusa z zagranicy. W obecnym miesiącu zarejestrowano liczne przypadki SARS-CoV-2 wśród turystów, wracających do Włoch z Hiszpanii, Grecji, Chorwacji i Malty.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie