"Noś maskę podczas seksu". Zaleca uznany lekarz

Świat
"Noś maskę podczas seksu". Zaleca uznany lekarz
Pixabay/Engin_Akyurt
"Aktywność seksualna o najniższym ryzyku podczas epidemii, to taka z udziałem samego siebie"

- Unikaj całowania i zakładaj maskę podczas seksu, aby uchronić się przed zakażeniem koronawirusem - zaleciła dr Theresa Tam, kanadyjska urzędnik ds. zdrowia publicznego. Lekarka wyjaśniała Kanadyjczykom, co robić, by zminimalizować ryzyko zarażenia się i rozprzestrzeniania wirusa. - Aktywność seksualna o najniższym ryzyku podczas epidemii, to taka z udziałem wyłącznie samego siebie - dodała.

Dr Theresa Tam przyznała w wydanym w środę oświadczeniu, że istnieje bardzo mała szansa na zakażenie koronawirusem poprzez z nasienie lub płyn pochwowy, ale "aktywność seksualna z nowym partnerem zwiększa ryzyko zarażenia się wirusem, zwłaszcza podczas całowania".

 

ZOBACZ: W sklepie założyła majtki, zamiast maseczki. "Ochrona przed absurdalnym mandatem"

 

- Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się i rozprzestrzeniania wirusa - powiedział dr Tam instruując, jak zabezpieczyć się przy czynnościach, które wymagają fizycznej bliskości. 

 

Unikać całowania, używać prezerwatyw, nie pić alkoholu

 

Podczas uprawiania seksu urzędniczka ds. zdrowia publicznego radziła unikać całowania i bliskości twarzą w twarz, nosić maskę zakrywającą usta i nos oraz monitorować siebie i partnera - pod względem możliwości wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową. 

 

- Najniższe ryzyko związane z aktywnością seksualną podczas COVID-19 jest wówczas, gdy dotyczy udziału wyłącznie samego siebie - dodała. 

 

ZOBACZ: Więzienie w zawieszeniu za fake newsa na temat koronawirusa

 

Lekarka przypomniał również Kanadyjczykom, aby używali prezerwatywy oraz ograniczali spożywanie alkoholu, co powinno mieć wpływ na podejmowanie rozsądnych decyzji.

 

"Seks ważną częścią ogólnego stanu zdrowia"

 

- Podejmując środki ostrożności i zachowując świadomość ryzyka, Kanadyjczycy mogą znaleźć sposoby na cieszenie się fizyczną bliskością, jednocześnie przyczynić się do tego, by postęp, jaki został poczyniony w zwalczaniu COVID-19”, nie został zaprzepaszczony - mówiła dr Tam, która przypominała, że "zdrowie seksualne jest ważną częścią naszego ogólnego stanu zdrowia". 

 

Theresa Tam jest kanadyjskim lekarzem z doświadczeniem w zakresie szczepień, chorób zakaźnych oraz globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego. Od 2017 r. pełni funkcję trzeciego naczelnego urzędnika ds. zdrowia publicznego w Kanadzie.  

 

ZOBACZ: Węgry. Największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem

 

W Kanadzie odnotowano dotychczas 129 425 przypadków COVID-19, w tym 9132 zgonów. W ciągu ostatniego tygodnia zgłaszano średnio ponad 490 nowych przypadków dziennie. 

grz/luq/ CBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie