Węgry. Największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem

Świat
Węgry. Największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem
PAP/EPA/STR/zdj. ilustracyjne
W sumie od początku pandemii na Węgrzech stwierdzono 6622 zakażenia koronawirusem

365 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby na Węgrzech i jest to znacznie więcej niż kiedykolwiek od początku pandemii – wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii SARS-CoV-2.

Zmarło też troje kolejnych chorych na Covid-19, podnosząc łączną liczbę ofiar śmiertelnych tej choroby na Węgrzech do 618. W sumie od początku pandemii na Węgrzech stwierdzono 6622 zakażenia koronawirusem; 3903 osoby już wyzdrowiały. Wzrosła też liczba zakażeń aktywnych, których jest obecnie 2100. Opieki szpitalnej wymaga obecnie 98 osób, przy czym siedmioro oddycha przy pomocy respiratora.

 

ZOBACZ: Orban zapowiedział wzmocnienie ochrony granic

 

Władze podkreślają w związku z rozpoczęciem roku szkolnego w tradycyjnej formie, by nie wysyłać do szkoły czy przedszkola dzieci, które mają objawy choroby.

Kontrola na granicy 

Od wtorku na całej granicy Węgier przywrócona została kontrola, a cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać na terytorium kraju. Od zasady tej są różne wyjątki, np. mogą wjechać cudzoziemcy z zezwoleniem na stały pobyt na Węgrzech i ich rodziny, a obywatele państw sąsiednich mają prawo wjazdu w pasie 30 km od granicy najwyżej na 24 godziny.

 

ZOBACZ: Węgry zakazują wjazdu cudzoziemcom z niektórych krajów

 

Obywatele krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polski, mający zarezerwowany nocleg na Węgrzech, mogą wjeżdżać pod warunkiem przedstawienia negatywnego testu na obecność koronawirusa w organizmie.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie