Powiat nyski. Sytuacja powodziowa stabilizuje się

Polska
Powiat nyski. Sytuacja powodziowa stabilizuje się
straz.gov.pl
Do podtopień w wielu miejscowościach powiatu nyskiego doszło we wtorek

Stabilizuje się sytuacja powodziowa po ulewach, jakie przeszły we wtorek nad powiatem nyskim. Jak informuje dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, do północy na terenie powiatu odnotowano ponad sto zgłoszeń związanych z podtopieniami.

Do podtopień w wielu miejscowościach powiatu nyskiego doszło we wtorek, w wyniku obfitych opadów deszczu, jakie wystąpiły w tej części województwa od godzin popołudniowych.

 

Schodząca z pól woda nie mieściła się w rowach melioracyjnych i zalewała domostwa oraz budynki gospodarcze. Błyskawicznie podniósł się poziom wód w lokalnych ciekach wodnych. 

 

ZOBACZ: Gwałtowne burze nad Polską. Kilkaset interwencji strażaków

 

straz.gov.pl

 

W miejscowości Morów konieczna okazała się ewakuacja dwóch osób. Na pomoc strażakom z powiatu nyskiego przyjechali ratownicy z powiatu namysłowskiego i brzeskiego. Ogółem w akcji ratowniczej uczestniczyło ponad siedmiuset strażaków.

 

straz.gov.pl

ZOBACZ: Konar spadł na plac zabaw w Toruniu. Do szpitala trafiło sześcioro dzieci

 

W środę nad ranem sytuacja powodziowa stabilizuje się. Nadal przekroczone są stany alarmowe na rzece Osobłoga i bocznym korycie Opawy. Stany ostrzegawcze przekroczono na Białej Głuchołaskiej. Jednak po północy strażacy otrzymali już tylko pojedyncze zgłoszenia podtopień. W całym województwie minionej doby z powodu opadów deszczu straż odnotowała blisko 150 interwencji.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie