Trzaskowski: mój ruch nie będzie konkurencją dla PO

Polska
Trzaskowski: mój ruch nie będzie konkurencją dla PO
PAP/Mateusz Marek
Na wtorkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski pytany był o szczegóły związane z tworzonym przez niego ruchem obywatelskim

Nie widzę konfliktu interesów między moim ruchem a Platformą Obywatelską - powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Powtórzył, że 5 września poinformuje o szczegółach ruchu, który chce powołać.

Na wtorkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski pytany był o szczegóły związane z tworzonym przez niego ruchem obywatelskim. - 5 września podam więcej informacji na temat ruchu - zapowiedział. - Ruch nie ma być konkurencją dla partii politycznych i nie ma być partią polityczną, tylko ma zagospodarować energię tych wszystkich ludzi, którzy chcą się zaangażować w bardzo konkretne projekty - zapewniał.

 

ZOBACZ: Trzaskowski kopiuje pomysł Hołowni? Tomczyk odpowiada

 

Chodzi, jak dodał, m.in. o zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw. - Nie wszyscy obywatele chcą się zapisywać do partii politycznych, natomiast chcą aktywnie działać - przekonywał. Zaznaczył, że jest w kontakcie z samorządowcami, bo na współpracy z samorządem chce oprzeć pierwsze kroki ruchu. - Widzimy się na posiedzeniu Rady Unii Metropolii Polskich za kilka dni, a później - 5 września - przedstawię kalendarz działań ruchu, który będę powoływał - powiedział.

Zapowiedź współpracy 

Przyznał, że poza partiami istnieje już ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, który jednak myśli o przekształceniu się w partię polityczną. On natomiast swojego ruchu nie zamierza przekształcać. Z partiami politycznymi, a także np. właśnie z ruchem Hołowni zamierza współpracować. - Nie widzę tutaj konfliktu interesów, bo zupełnie inne zadania wykonuje partia polityczna, natomiast ten ruch ma być skonstruowany tak, by zagospodarować wszystkich innych - podkreślał. - Jak ktoś widzi się w przyszłości na listach wyborczych, powinien zapisywać się do partii politycznych - dodał.

 

ZOBACZ: Hołownia zdradza szczegóły swojego ruchu. "Zaczął się już w kampanii"

 

Działalność jego ruchu i PO to "przedsięwzięcia kompatybilne". W opinii Trzaskowskiego "potrzebna jest gruntowna przebudowa Platformy Obywatelskiej". - Wiem że (przewodniczący PO) Borys Budka jest gotowy do takich kroków, będę go w tym wspierał - powiedział prezydent Warszawy. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie