Trzaskowski kopiuje pomysł Hołowni? Tomczyk odpowiada

Polska
Trzaskowski kopiuje pomysł Hołowni? Tomczyk odpowiada
Polsat News
Cezary Tomczyk gościem "Graffiti"

- Ciężko wygrać finał, jak się przegrało półfinał - w ten sposób poseł PO i były szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk skomentował słowa Szymona Hołowni, który stwierdził, że gdyby opozycja postawiła na niego, w drugiej turze mógłby pokonać Andrzeja Dudę.

Pytany w poniedziałek w programie "Gość Wydarzeń" czy prowadził negocjacje ws. wyborów prezydenckich z Platformą Obywatelską, Szymon Hołownia odpowiedział "było przedstawienie problemu". - Moi ludzie przedstawiali PSL-owi i Platformie popatrzenia na sytuację w szerszym obrazku i powiedzenia sobie "słuchajcie, dzisiaj powinniśmy postawić na tego, kto ma największe szanse z Andrzejem Dudą w II turze". Później, partie polityczne są od tego, by zmienić cały układ, który w Polsce jest - mówił były kandydat na prezydenta.

 

ZOBACZ: Hołownia: Budka twórczo zainspirował się moim ruchem

 

- Platforma i wszystkie inne partie miałyby prezydenta, który patrzyłby na sytuację zupełnie inaczej niż prezydent Andrzej Duda. Nie można być pewnym tego, że wygrałbym z Dudą, ale sondaże pokazywały, że szanse miałem zdecydowanie większe - dodawał Hołownia.

 

"Radziłbym zajrzeć do książek"

 

O tę wypowiedź Tomasz Machała pytał w programie "Graffiti" Cezarego Tomczyka. - Hołownia cały czas zaczepia nas, a uważam, ze kłótnia po stronie opozycji jest czymś niepotrzebnym i niepoważnym - stwierdził poseł PO.

 

- Kiedyś był taki biegacz, chyba rumuński, który mówił, że wygrałby olimpiadę, tylko problem był taki, że on odpadł w ćwierćfinale. Tu jest trochę  podobna sytuacja - mówił Tomczyk.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Cezarym Tomczykiem

  

Jak dodał, "jeśli Hołownia uważa, że gdyby on był w drugiej turze, to nie fałszowano by głosów w DPS, a TVP by nie kłamała". - Wiemy, że ten obóz jest w stanie się zmobilizować i zmobilizować swoich wyborców właśnie przez działalność chociażby TVP. Ta mobilizacja nie jest inna. Dziś trzeba systemowo podejść do sprawy - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Sztab Trzaskowskiego był inwigilowany? Kamiński odpowiada Budce

 

Pytany, czy PO kopiuje pomysł Hołowni na ruch społeczny, Tomczyk odpowiedział: "jeśli Hołownia uważa, że ruch społeczny to jest wynalazek, to radziłbym zajrzeć do książek, które on sam także pisze".

 

- Czyli to nie jest plagiat? - pytał Tomasz Machała. - Nie żartujmy - odpowiedział gość. - Dziś jest tak, że ruch społeczny (wokół Rafała Trzaskowskiego - red.) narodził się sam - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie