Gdynia: koronawirus w urzędzie miasta

Polska
Gdynia: koronawirus w urzędzie miasta
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Gdyński magistrat informuje, że nie ma zagrożenia dla świadczenia usług na rzecz mieszkańców

U jednego z pracowników Urzędu Miasta w Gdyni potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoba ta czuje się dobrze i przebywa w domu. Jest to pierwszy taki przypadek w gdyńskim magistracie od początku pandemii.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Gdyni Agata Grzegorczyk, wdrożone zostały wszystkie procedury przewidziane w przypadku wykrycia koronawirusa u pracownika magistratu.

 

- Chora osoba, normalnie wykonująca swoje obowiązki w budynku przy al. Marszałka Piłsudskiego, od 13 sierpnia br. pracowała zdalnie, a od 17 sierpnia miała też nałożoną kwarantannę. W tym czasie nie miała kontaktu z innymi pracownikami, toteż możliwość szerzenia się zakażenia wśród współpracowników jest minimalna, co potwierdziła konsultacja z Sanepidem w Gdyni - powiedziała Grzegorczyk. Dodała, że mimo to wszystkich zatrudnionych w UM Gdyni poinformowano o sytuacji, a przy okazji przypomniano obowiązujące zasady postępowania.

 

Urząd działa dalej

 

Gdyński magistrat jednocześnie informuje, że w związku z zarażeniem koronawirusem nie ma zagrożenia dla ciągłości świadczenia usług na rzecz mieszkańców przez urząd, natomiast znany od miesięcy ostry reżim sanitarny będzie nadal utrzymywany.

 

ZOBACZ: Poznań: koronawirus w Urzędzie Miasta

 

Pomieszczenia zostały poddane ozonowaniu. Powierzchnie często dotykane są regularne przecierane płynem odkażającym, a pracownikom cyklicznie przypomina się o konieczności częstej dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego, a wszędzie tam, gdzie nie jest to możliwe – starannego zasłaniania zarówno ust, jak i nosa.

 

- Wszystkie osoby, które ze względu na charakter pracy mają kontakt z klientami, są wyposażone w środki ochrony osobistej. Wizyty w UM Gdyni niezbędne dla załatwienia spraw są możliwe, ale tylko po wcześniejszym umówieniu na konkretną godzinę. Interesanci są zobowiązani do noszenia maseczki oraz odkażenia rąk przed wejściem do budynku - dodała rzeczniczka gdyńskiego magistratu.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Rekord zakażeń we Włoszech

 

Od marca w Gdyni nieprzerwanie działa Sztab Kryzysowy oraz Zespół Zadaniowy ds. Covid pod przewodnictwem prezydenta Wojciecha Szczurka

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie