Poznań: koronawirus w Urzędzie Miasta

Polska
Poznań: koronawirus w Urzędzie Miasta
Polsat News
Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakazaną osobą, są kwarantannie

U jednego z pracowników Urzędu Miasta Poznania potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa poznańskiego magistratu Joanna Żabierek. Dodała, że "sytuacja nie wpłynęła w znaczący sposób na działalność placówki".

- W Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. We wszystkich budynkach UMP przestrzegane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz obowiązuje reżim sanitarny. Dlatego obecna sytuacja nie wpłynęła w znaczący sposób na działalność placówki – poinformowała rzeczniczka prasowa poznańskiego magistratu Joanna Żabierek.

 

Pracownicy w kwarantannie

 

Jak tłumaczyła, "procedury, które określają postępowanie w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem pracowników urzędu miasta, zostały opracowane już w pierwszych dniach epidemii". "Równolegle wprowadzono też w życie wszystkie zalecenia GIS" - dodała.

 

ZOBACZ: Pasażer nie chciał założyć maseczki. Samolot wyleciał z Poznania z godzinnym opóźnieniem

 

Żabierek wskazała, że obecnie wszyscy pracownicy urzędu miasta, którzy mieli bliski kontakt z osobą zakażoną, zostali skierowani do izolacji domowej. Mają zostać poddani badaniom w dniu wyznaczonym przez sanepid.

 

"Zarówno pokój, w którym przebywała osoba zakażona, jak i pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku zostały dokładnie zdezynfekowane przez profesjonalną firmę" – podkreśliła Żabierek.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie