Koronawirus w dwóch jednostkach pogotowia ratunkowego we Wrocławiu

Polska
Koronawirus w dwóch jednostkach pogotowia ratunkowego we Wrocławiu
PAP/Łukasz Gągulski/ zdjęcie ilustracyjne
Łącznie ponad 20 dyspozytorów przebywa na kwarantannie

13 dyspozytorów pogotowia ratunkowego we Wrocławiu jest zakażonych koronawirusem, a ponad 20 przebywa na kwarantannie. Dyspozytornia funkcjonuje normalnie, ale w ograniczonym składzie osobowym. Realizowane są wszystkie zgłoszenia - podano w komunikacie. Z kolei w innej podstacji w tym mieście zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. 50 osób skierowano na kwarantannę.

Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował, że aktualnie potwierdzone jest zakażenie koronawirusem u 13 dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu w dyspozytorni przy ul. Strzegomskiej.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. 581 nowych przypadków zakażeń

 

Dyspozytornia przy ul. Strzegomskiej obsługuje Wrocław oraz kilkanaście powiatów i dysponuje 70 zespołami ratownictwa medycznego.

 

Ponad 20 dyspozytorów na kwarantannie

 

"Łącznie ponad 20 dyspozytorów przebywa na kwarantannie. Dyspozytornia pogotowia funkcjonuje normalnie, ale w ograniczonym składzie osobowym. Realizowane są wszystkie zgłoszenia. Pogotowie ratunkowe działa w pełnej gotowości do ratowania życia i zdrowia mieszkańców" - napisał rzecznik w komunikacie.

 

Dodał, że wdrożono również system odmiejscowienia zgłoszeń, czyli możliwość przekierowania połączeń do innej dyspozytorni pogotowia ratunkowego.

 

Kolejne ognisko

 

Z kolei u pracownika jednej z podstacji pogotowia ratunkowego w tym mieście potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego powodu 50 pracowników skierowano na kwarantannę i czekają ich testy. Podstację wyłączono z pracy, a rejon południowy miasta obsługują inne zespoły.

Nowakowski poinformował, że z tego powodu wyłączona z pracy została Podstacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Jantarowej we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Kwarantanna w akademiku WAT. Wykryto koronawirusa u podchorążego

 

W podstacji stacjonuje 6 zespołów ratownictwa medycznego. Rejonem operacyjnym podstacji przy ul. Jantarowej jest dzielnica Wrocław-Krzyki oraz w razie konieczności podwrocławski odcinek autostrady A4.

 

"Ponad 50 osób z podstacji skierowano na kwarantannę i są przeprowadzane u nich testy na obecność koronawirusa. Cała podstacja pogotowia oraz ambulanse są dezynfekowane. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu w pełni zabezpiecza ten rejon operacyjny innymi zespołami ratownictwa medycznego" - napisał rzecznik w komunikacie.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie