Koronawirus. Rekord zakażeń we Włoszech

Świat
Koronawirus. Rekord zakażeń we Włoszech
PAP/EPA/Jessica Pasqualon
We Włoszech do tej pory potwierdzono 258 tysięcy przypadków koronawirusa

1071 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono ostatniej doby we Włoszech - podało w sobotę ministerstwo zdrowia. To najwyższy przyrost kolejnych infekcji od 12 maja, gdy kraj był jeszcze zamknięty z powodu kwarantanny. Zarejestrowano trzy kolejne zgony.

Tym samym padł nowy rekord zakażeń w obecnej fazie koegzystencji z wirusem. W piątek było ich prawie 950. Liczba zmarłych wzrosła do 35 430. Do tej pory potwierdzono 258 tysięcy przypadków koronawirusa w kraju. Wyzdrowiało 205 tysięcy osób, a zakażonych obecnie jest około 17 tysięcy, co również oznacza wzrost w porównaniu z poprzednimi tygodniami, gdy było ich średnio 12 tysięcy. Zwiększyła się też liczba hospitalizowanych; jest ich teraz 924, w tym 64 na oddziałach intensywnej terapii.

 

ZOBACZ: Szef PAŻP: koronawirus cofnął lotnictwo o 15 lat

"Dominują wśród nich ludzie młodzi i bez objawów"

W stołecznym regionie Lacjum zarejestrowano 215 nowych zakażeń, co oznacza znaczny wzrost. Jak się oblicza, 61 procent przypadków dotyczy osób powracających z wakacji, przede wszystkim z Sardynii.

 

ZOBACZ: "Całkowicie włoska" szczepionka na koronawirusa. Testy na ludziach ruszają w sierpniu

 

- Dominują wśród nich ludzie młodzi i bez objawów. Na tym etapie nie chodzi o problem hospitalizacji i intensywnej terapii, bo to jest pod kontrolą i nie budzi obaw, ale o to, by pilnie zablokować łańcuchy przekazywania wirusa i nie dopuścić do jego szerzenia się w rodzinach  - powiedział szef wydziału do spraw zdrowia w regionie Alessio D'Amato.

Testy przy wejściu na pokład?

Władze Lacjum apelują o wprowadzenie na Sardynii, gdzie przebywają tysiące turystów, testów na obecność koronawirusa w chwili wejścia na pokład odpływających stamtąd statków i promów.

 

ZOBACZ: Włoski rząd zamyka dyskoteki w całym kraju

 

W Rzymie do punktów, gdzie wykonywane są testy, ustawiają się długie kolejki. W Wenecji Euganejskiej w testach wykryto 160 następnych infekcji. Gubernator Kampanii Vincenzo De Luca zasugerował, że gotów jest zamknąć granice tego regionu dla swobodnego ruchu, by nie dopuścić do napływu osób zakażonych z innych części kraju.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie