Papież wzywa, by religii nie wykorzystywano do szerzenia nienawiści

Świat
Papież wzywa, by religii nie wykorzystywano do szerzenia nienawiści
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
"Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony" - napisał Ojciec Święty

O rezygnację z wszelkich postaw fundamentalizmu religijnego usprawiedliwiającego szerzenie nienawiści zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na komunikatorze Twitter. Słowa papieża skomentowali polscy obserwatorzy, którzy nawiązali do słów Franciszka i sytuacji w Polsce.

Nawiązując do przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Przemocy z Powodu Religii lub Wiary papież napisał: "Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu".

 

Już w Abu Zabi w lutym 2019 r., papież powiedział do uczestników międzyreligijnego spotkania: "żadnej przemocy nie można usprawiedliwić w imię religii" - przypomina "Vatican News". Podczas tej wizyty podpisano również dokument o braterstwie ludzkim. Właśnie taki hashtag pojawił się we wpisie.

 

Pod słowami papieża doszło do dyskusji polskich internautów. "Brawo. Tylko że u nas za takie słowa mógłby papież usłyszeć zarzuty o zniewagę uczuć religijnych" - napisał jeden z komentujących.

 

 

"Bardzo potrzebne słowa Ojcze Święty, zwłaszcza w dzisiejszej Polsce" - dodała inna osoba. 

ms/ KAI, "Vatican News"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie