Ponad 59 tys. zakażeń. Nie żyje 12 kolejnych osób

Polska
Ponad 59 tys. zakażeń. Nie żyje 12 kolejnych osób
PAP/Łukasz Gągulski

Mamy 767 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Jak dodano, zmarło 12 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażeń 59 378. 1925 osób zmarło.

Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (176), małopolskiego (151), mazowieckiego (96) , wielkopolskiego (80), pomorskiego (68), łódzkiego (44), podkarpackiego (26), dolnośląskiego (21), kujawsko-pomorskiego (21), lubelskiego (16), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (12), zachodniopomorskiego (12), lubuskiego (8), opolskiego (8).

 

 

Resort poinformował też o śmierci 12 kolejnych osób. To  czterech mężczyzn i osiem kobiet w wieku od 46 do 92 lat. Większość osób miała choroby współistniejące. 

 

 

Liczba zakażonych koronawirusem osób po od początku pandemii wzrosła do 59 378. 1 925 osób zmarło. 

 

Ponad 40 tys. osób wyzdrowiało

 

Do tej pory wyzdrowiało 40 tys. 481 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 2 tys. 110 osób. Pod respiratorem jest 85 chorych – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia.

 

Resort podał też, że na kwarantannie przebywa 103 tys. 961 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 9 tys. 34 osoby.

 

Lek na Covid-19 produkowany w Lublinie

 

Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku przeciwko COVID-19, tu w Lublinie. Urządzenia zostały włączone dziś o godzinie 8 - powiedział senator i lekarz Grzegorz Czelej.

 

ZOBACZ: Polacy uruchomili produkcję leku na COVID-19. Pierwsi na świecie

 

Spółka Biomed Lublin produkuje lek z przeciwciałami ozdrowieńców zawartymi w osoczu krwi. Większość krwi pochodzi od górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Szumowski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

 

Łukasz Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji ministra zdrowia. Szefem resortu był od 2018 r., gdy zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. "Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Wracam do zawodu, jestem kardiologiem" - zapewnił na konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: Dymisja Szumowskiego. "Nikt z kierownictwa partii nie sugerował mi odejścia"

 

Odchodzący minister zapewnił, że przygotowany jest plan działania na jesienny nawrót koronawirusa połączony z epidemią grypy.

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie