Liczba zakażeń przekroczyła 58 tysięcy. Zmarł 37-latek

Polska
Liczba zakażeń przekroczyła 58 tysięcy. Zmarł 37-latek
PAP/Piotr Nowak
Punkt pobrań wymazów do testów na koronawirusa

Mamy 735 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Jak dodano, zmarło 17 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażeń 58 611. 1913 osób zmarło.

"Mamy 735 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (160), małopolskiego (140), mazowieckiego (126), pomorskiego (60), wielkopolskiego (43), podkarpackiego (33), łódzkiego (31), dolnośląskiego (31), lubelskiego (28), warmińsko-mazurskiego (21), kujawsko-pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (13), opolskiego (12), podlaskiego (8), lubuskiego (8), świętokrzyskiego (4)." - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. 

 

"Z przykrością informujemy o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem" - podało w kolejnym komunikacie MZ.  Wśród ofiar jest 37-latek.

 

 

Liczba zakażonych koronawirusem osób po od początku pandemii wzrosła do 58 611. 1 913 osób zmarło. 

 

Wyzdrowiało 40 099 pacjentów zakażonych koronawirusem.

 

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 2 097 osób. Pod respiratorami jest obecnie 83 chorych.

 

 

Lek na Covid-19 produkowany w Lublinie

 

Jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku przeciwko COVID-19, tu w Lublinie. Urządzenia zostały włączone dziś o godzinie 8 - powiedział senator i lekarz Grzegorz Czelej.

 

ZOBACZ: Polacy uruchomili produkcję leku na COVID-19. Pierwsi na świecie

 

Spółka Biomed Lublin produkuje lek z przeciwciałami ozdrowieńców zawartymi w osoczu krwi. Większość krwi pochodzi od górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Szumowski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

 

Łukasz Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji ministra zdrowia. Szefem resortu był od 2018 r., gdy zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. "Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Wracam do zawodu, jestem kardiologiem" - zapewnił na konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: Dymisja Szumowskiego. "Nikt z kierownictwa partii nie sugerował mi odejścia"

 

Odchodzący minister zapewnił, że przygotowany jest plan działania na jesienny nawrót koronawirusa połączony z epidemią grypy.

sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie