Minister polskiego rządu zakażony koronawirusem

Polska
Minister polskiego rządu zakażony koronawirusem
Polsat News
- Czuję się dobrze. Wraz z rodziną przebywam w domowej izolacji - poinformował szef resortu klimatu Michał Kurtyka

Szef resortu klimatu Michał Kurtyka zachorował na COVID-19. Minister o zakażeniu koronawirusem poinformował w czwartek Na Twitterze. "Drugi test na koronawirusa przyniósł niestety dodatni wynik" - napisał Kurtyka. Minister zapewnił, że czuje się dobrze. Przebywa wraz z rodziną w domowej izolacji.

"Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom służb sanitarnych i służby zdrowia za ofiarną pracę" - napisał Michał Kurtyka na Twitterze.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia

 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował również, że jest chory na COVID-19. "Przeprowadzony u mnie drugi test na koronawirusa przyniósł niestety dodatni wynik" - napisał Kurtyka. 

 

"Czuję się dobrze. Wraz z rodziną przebywam w domowej izolacji" - dodał minister klimatu. 

 

ZOBACZ: Kwarantanna w akademiku WAT. Wykryto koronawirusa u podchorążego

 

Michał Kurtyka jest doktorem nauk ekonomicznych, w latach 2016–2018 był podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, w 2018 sekretarzem stanu w tym resorcie, a w latach 2018–2019 sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. W 2019 r. objął tekę ministra klimatu.

 

Kurtyka, Sasin i Naimski na tym samym spotkaniu

 

W środę o zakażeniu koronawirusem poinformował Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. 

 

Naimski w połowie sierpnia uczestniczył wraz z innymi ministrami w spotkaniu z zespołem ds. górnictwa. Na tym spotkaniu był również Michał Kurtyka oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Później okazało się, że jeden z uczestników spotkania był zakażony.  

 

Wicepremier Jacek Sasin informował, że otrzymał negatywny wynik testu na COVID-19.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zakażony Piotr Naimski

 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Zmarło też 12 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono 59 378 zakażeń. 1925 osób zmarło.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie