Kolejna zmiana w radiowej "Trójce". Strzyczkowski został odwołany

Polska
Kolejna zmiana w radiowej "Trójce". Strzyczkowski został odwołany
PAP/Piotr Nowak
Dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia Jakub Strzyczkowski

Zarząd Polskiego Radia S.A. (PR) podjął decyzję o powołaniu na stanowisko dyrektora Programu Trzeciego od 20 sierpnia Michała Narkiewicza-Jodko, dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia, który pozostanie nadal dyrektorem Agencji - poinformował w czwartek dział komunikacji PR.

"Równocześnie Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu" - napisano w przesłanym komunikacie. Strzyczkowski był dyrektorem Programu Trzeciego PR od 25 maja br.

 

Zadaniem nowego dyrektora będzie "wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy".

 

ZOBACZ: Nowy dyrektor Trójki przeprosił Niedźwieckiego. "Myślę, że to wystarczy"

 

"Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

 

"Doświadczony menadżer"

 

W informacji podkreślono, że Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat, a swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Programie Trzecim PR w 1991 r. W PR pracował też jako producent i redaktor.

 

"Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce" - zapowiedział cytowany w komunikacie Michał Narkiewicz-Jodko.

 

ZOBACZ: Przeprosiny od nowego dyrektora nie wystarczyły. Niedźwiecki pozwał Polskie Radio

 

Michał Narkiewicz-Jodko urodził się w 1973 r. w Warszawie. Jest synem Wandy Narkiewicz-Jodko i Jana Borkowskiego. Z wykształcenia dziennikarz, miłośnik muzyki. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Trójce w 1991 r.

 

Narkiewicz-Jodko był redaktorem, producentem wykonawczym, wydawcą ponad 100 tytułów fonograficznych dla Polskiego Radia oraz dla dziennika "Rzeczpospolita" – od muzyki klasycznej po rockową.

 

Był dyrektorem produkcji eventów w Grupie ZPR Media. Produkował m.in Eska Music Awards, letnie trasy koncertowe radia ESKA oraz radia Wawa. Był producentem reklam oraz teledysków, twórcą ogólnopolskiej kampanii radiowej przed referendum akcesyjnym do UE. Obecnie jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie