Przeprosiny od nowego dyrektora nie wystarczyły. Niedźwiecki pozwał Polskie Radio

Kultura
Przeprosiny od nowego dyrektora nie wystarczyły. Niedźwiecki pozwał Polskie Radio
Google Street View
Niedźwiecki domaga się publikacji przeprosin oraz zapłaty przez pozwanych po 10 tys. zł na fundację wspierającą lekarzy.

Zgodnie z zapowiedzią Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio, które oskarżyło go o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów na liście przebojów. Wieloletni dziennikarz radiowej Trójki domaga się oficjalnych przeprosin na antenie i wpłaty 10 tys. zł na fundację wspierającą lekarzy. Dotychczas w imieniu dyrekcji przeprosił nowy szef Programu Trzeciego Kuba Strzyczkowski.

- Przepraszam pana Marka Niedźwieckiego za formułowanie przez dyrekcję pod jego adresem całkowicie nieuprawnionych i bezzasadnych zarzutów o rzekomych niewłaściwych działaniach przy liście przebojów - mówił z końcem maja na antenie radiowej Trójki nowy dyrektor Programu 3 Polskiego Radia Kuba Strzyczkowski.

 

Prowadzący audycję "Godziny prawdy" Michał Olszański pytał, czy przeprosiny wystarczą. - Myślę, że tak - odparł wówczas Strzyczkowski.

 

Po usunięciu ze strony internetowej 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", wielu dziennikarzy rozgłośni, w tym Marek Niedźwiecki, zdecydowało się zakończyć współpracę z 3 Programem Polskiego Radia.

 

"To musi spotkać się ze stanowczym działaniem"

 

Teraz Marek Niedźwiecki domaga się publikacji przeprosin na antenie Trójki oraz w portalu internetowym Polskiego Radia oraz zapłaty przez pozwanych po 10 tys. zł na fundację wspierającą lekarzy.

 

Pozew w imieniu Marka Niedźwieckiego złożył w środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie mecenas Maciej Ślusarek. 

 

ZOBACZ: "Policja broni radia przed słuchaczami, to jest kwintesencja państwa PiS"

 

"Stawianie nieprawdziwych zarzutów i to wyłącznie dla usprawiedliwienia swoich działań cenzorskich musi spotkać się ze stanowczym działaniem. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy" - stwierdził mecenas Ślusarek w oświadczeniu przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

 

Zamieszanie wokół "Twój ból jest lepszy niż mój"

 

Zmiana na miejscu dyrektora nastąpiła po zamieszaniu związanym z Listą Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Podczas notowania z 15 maja ogłoszono, że pierwsze miejsce uzyskała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki. Głosowanie zostało unieważnione.

 

ZOBACZ: Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

 

W niedzielę (17 maja) Kowalczewski poinformował, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania". Według niego to prowadzący audycję "zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

msl/zdr/ wirtualnemedia.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie