Skoczkowie badani co cztery dni. Obowiązkowe testy na COVID-19 przed każdym startem

Świat
Skoczkowie badani co cztery dni. Obowiązkowe testy na COVID-19 przed każdym startem
Polsat News
W przypadku pozytywnego wyniku testu podczas imprezy, osoba zostanie natychmiast poddana kwarantannie

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała, że wszyscy sportowcy będą się musieli w sezonie obowiązkowo poddawać testom na obecność wirusa Covid-19 przed każdymi zawodami. Praktycznie oznacza to, że w sezonie będą średnio badani co cztery dni.

FIS w opublikowanym dokumencie informacyjnym wyjaśniła, że takiemu obowiązkowi nie podlegają tylko zawodnicy, ale wszyscy pracujący w zespołach. Trenerzy i przedstawiciele sztabów medycznych. Testy mają być datowane na mniej niż 72 lub 96 godzin przed zawodami. Aby ten harmonogram czasowy był utrzymany, muszą być powtarzane co trzy lub maksymalnie cztery dni.

 

ZOBACZ: Obóz i dom seniora. Nowe ogniska koronawirusa w Śląskiem

 

Starsze nie będą uznawane za ważne, a osoby, które będą takie miały, nie zostaną dopuszczone do udziału w zawodach organizowanych przez FIS.

 

Koronawirus dyskwalifikuje

 

W przypadku pozytywnego wyniku testu podczas imprezy, osoba zostanie natychmiast poddana kwarantannie. Zostanie przebadana i umieszczona w izolatce, gdzie będzie oczekiwała na wynik kolejnego badania.

 

Jeżeli w ekipie zostanie wykryty koronawirus, osoby które miały styczność z zakażonym (może to być nawet cała reprezentacja), zostaną wykluczone z rywalizacji.

 

ZOBACZ: Pojawiła się mutacja koronawirusa - 10 razy bardziej zakaźna. "To może być dobra wiadomość"

 

FIS dodała, że jeśli sportowiec już wcześniej zaraził się koronawirusem, ale teraz jest już odporny, to "nie będzie musiał wykonywać dalszych testów Covid-19 przez cały okres odporności". 

 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie