Badania polskich skoczków narciarskich. Są wyniki

Polska
Badania polskich skoczków narciarskich. Są wyniki
Polsat News
Kadrę przebadano po zakażeniu Adama Małysza

Wyniki wszystkich testów na obecność koronawirusa przeprowadzone u polskich skoczków narciarskich i członków sztabu szkoleniowego dały wynik negatywny - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. Badaniu poddano 24 osoby przebywające na zgrupowaniu w Wiśle.

W środę przed południem polscy skoczkowie narciarscy zostali przetestowani na obecność koronawirusa. Jest to konsekwencja wykrycia zakażenia u Adama Małysza.

 

- Testowi poddano 12 zawodników i 12 członków sztabu. Nie mieli żadnych objawów, a teraz mamy już także potwierdzenie tego, że są zdrowi, na papierze. Czekamy jeszcze na wyniki czterech osób pracujących w biurze związku. Od nich próbki pobrano dzisiaj - zaznaczył Winkiel.

 

Adam Małysz o wykryciu koronawirusa poinformował w poniedziałek. To wówczas zapadła decyzja, by profilaktycznie przebadać całą kadrę skoczków, a więc i nasze największe gwiazdy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę czy Dawida Kubackiego.

 

ZOBACZ: Adam Małysz ma koronawirusa. "Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością"

 

Testy odbywały się w hotelu w Wiśle, gdzie skupiona jest cała kadra. Była ona objęta też nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

 

 

Wcześniej zbadano też fizjoterapeutę kadry Łukasza Gębalę, a wynik testu był negatywny.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie