Koronawirus w Legii Warszawa. Zakażony piłkarz

Polska
Koronawirus w Legii Warszawa. Zakażony piłkarz
Zdj. ilustracyjne, fot. PAP/Leszek Szymański
Piłkarze Legii Warszawa podczas treningu

Jeden z zawodników piłkarskiej Legii Warszawa ma koronawirusa. Badanie przeszedł na dwa dni przed spotkaniem stołecznego klubu z irlandzką drużyną Linfeld FB w ramach 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legia dodała, że zainfekowany zawodnik nie trafił do szpitala, ale pozostał w domu i przebywa na kwarantannie.

O tym, że jeden z zawodników Legii Warszawa ma koronawirusa, poinformowała sam klub. Zakażony przeszedł badania w niedzielę, podobnie jak reszta drużyny oraz jej sztab. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w szpitalu w Lublinie. W kwarantannie 16 lekarzy i 31 pielęgniarek

 

"Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania" - zapewniła Legia. 

 

"Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi"

 

Dodano, że zainfekowany zawodnik pozostał w domu i przebywa na kwarantannie, a klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu.

 

"Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu" - przekazała warszawska drużyna.

 

ZOBACZ: Proboszcz parafii w Warszawie z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

 

Testy wykonano w niedzielę, dwa dni przed spotkaniem w Warszawie z mistrzem Irlandii Północnej Linfield FC w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie