Koronawirus w klubie ze striptizem. Służby szukają klientów, którzy... podali fałszywe dane

Świat
Koronawirus w klubie ze striptizem. Służby szukają klientów, którzy... podali fałszywe dane
torange.biz/CC BY-SA 4.0
Klienci klubu ze striptizem poszukiwani przez służby

Jeden zakażony koronawirusem pracownik popularnego klubu ze striptizem w Toronto mógł pięć kontakt nawet z 550 osobami. Służby medyczne szukają klientów lokalu, ale może być to nie lada wyzwanie - wielu z nich przed wejściem do klubu podało w ankiecie fałszywe dane osobowe.

Na początku sierpnia jeden z bardziej znanych klubów ze striptizem Brass Rail Tavern w Toronto otrzymał pozwolenie na ponowne otwarcie. Klienci i pracownicy mieli przestrzegać obostrzeń. Przed wejściem do lokalu, należało podać swoje dane osobowe.

 

Brak maseczek i fałszywe dane

 

Kilka dni później okazało się jednak, że jeden z pracowników lokalu jest zakażony koronawirusem. Osoba ta na przestrzeni zaledwie czterech zmian mogła mieć kontakt z 550 osobami. Służby sanitarne rozpoczęły masowe poszukiwania ewentualnych zakażonych.

 

ZOBACZ: Szef PAŻP: koronawirus cofnął lotnictwo o 15 lat

 

W czasie kontroli lokalu wykryto, że zarówno klienci i pracownicy nie stosowali się do reżimu sanitarnego. W środku przebywało zbyt dużo osób, a ludzie podchodzili do baru bez maseczek.

 

- Znalezienie ponad 500 osób, z czego połowa prawdopodobnie podała fałszywe dane osobowe, zajmie bardzo dużo czasu - ocenił w rozmowie z AP Andrew Morris, profesor z Uniwersytetu w Toronto.

 

"Szkoda mi partnerek"

 

Temat koronawirusa w klubie poruszył na konferencji prasowej premier Ontario Doug Ford. - Wiem, że w tej sytuacji brzmi to ironicznie, ale musicie zakładać maseczki i zachowywać dystans. Szkoda mi żon i partnerek, które w taki sposób dowiedzą się, że ich partner był gościem Brass Rail - mówił polityk.

 

ZOBACZ: Włoski rząd zamyka dyskoteki w całym kraju

 

Do tej pory w Kanadzie potwierdzono ponad 122 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 9025 osób. Od początku epidemii wyzdrowiało 108 tys. osób.

 

W badaniu Leger Marketing i Association for Canadian Studies z sierpnia, ponad połowa Kanadyjczyków uznała 2020 za najgorszy rok w swoim życiu.

bas/zdr/ "The Guardian", PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie