Eksplozja zbiornika z paliwem w Warszawie. "Zatrzęsła się ziemia"

Polska
Eksplozja zbiornika z paliwem w Warszawie. "Zatrzęsła się ziemia"
Google Street View
Stacja paliw przy ul. Łodygowej na warszawskim Targówku

- Podczas prac w pobliżu stacji benzynowej na Targówku doszło do wybuchu. Po przyjeździe czterech zastępów PSP na miejsce zdarzenia, poparzony mężczyzna znajdował się na zewnątrz zbiornika. Ranny trafił do szpitala - poinformował polsatnews.pl zespół prasowy warszawskiej staży pożarnej.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy przeprowadzili pierwszą pomoc, po ok. 2 minutach przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który przejął ranną osobę. Poszkodowany został odwieziony do szpitala - przekazał zespół prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

 

ZOBACZ: Wybuch gazu niedaleko Zawiercia. Trzy osoby ranne

 

Wybuch miał miejsce w pobliżu stacji benzynowej przy ul. Łodygowej. - Grupa chemiczna zbadała teren, ale urządzenia nie wykryły atmosfery wybuchowej - podali strażacy.

 

Zapadł się kołnierz zbiornika

 

- Wybuch był tak silny, że zatrzęsła się ziemia - relacjonuje w rozmowie z se.pl jeden ze świadków zdarzenia. Z informacji gazety wynika, że spawacze demontowali jeden ze znajdujących się pod ziemią zbiorników, kiedy zapadł i zawalił się jego kołnierz. To prawdopodobnie doprowadziło do wybuchu. 

 

W wyniku eksplozji nie ucierpiała pozostała część stacji benzynowej.

msl/hlk/ polsatnews.pl, se.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie