Wybuch gazu niedaleko Zawiercia. Trzy osoby ranne

Polska
Wybuch gazu niedaleko Zawiercia. Trzy osoby ranne
Polsat News
We wsi niedaleko Zawiercia doszło do wybuchu gazu.

Trzy osoby, wśród nich dziecko, doznały w sobotę wieczorem obrażeń wskutek wybuchu gazu w pobliżu Zawiercia (woj. śląskie). Wszyscy ranni, m.in. z oparzeniami drugiego stopnia, zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitali.

Zgłoszenie o wybuchu gazu wpłynęło przed godz. 19 z miejscowości Pradła w gminie Kroczyce, nieopodal Zawiercia - poinformował aspirant Grzegorz Nowak z zawierciańskiej straży pożarnej.

 

- Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych - relacjonował strażak.

 

Wskutek wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby: dwaj mężczyźni oraz 10-letnie dziecko. Cała trójka została przetransportowana śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

 

- Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom - wskazał Nowak.

 

Strażacy stwierdzili, że do budynku gospodarczego nie była doprowadzona sieć gazowa. Na razie nie wiadomo jednak, czy wybuchł gaz z butli czy np. zbiornik samochodowy.

 

Po zabraniu rannych przez śmigłowce ratownicze strażacy - w sile siedmiu zastępów - przystąpili do prac rozbiórkowych, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed dalszymi uszkodzeniami. Działania podjęły też policja i nadzór budowlany.

 

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie