Pożar hotelu dla osób z koronawirusem w Indiach. Zginęło co najmniej 10 osób

Świat
Pożar hotelu dla osób z koronawirusem w Indiach. Zginęło co najmniej 10 osób
Reuters
Pożar w hotelu w Indiach. Zginęło co najmniej 10 osób; 15 rannych

W pożarze, do jakiego doszło w niedzielę w hotelu Svarna Palce w Widźajawadzie w stanie Andhra Pradeś w Indiach życie straciło co najmniej 10 osób, a 15 jest rannych - podały lokalne władze. Premier Narendra Modi odbył pilną rozmowę z szefem lokalnego rządu.

Pozostający w prywatnych rękach hotel był wykorzystywany jako miejsce kwarantanny dla osób, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-19, a nie musiały być hospitalizowane w specjalistycznych klinikach. Powodem pożaru byłe zwarcie instalacji elektrycznej w urządzeniu do klimatyzacji w lobby hotelu.

 

ZOBACZ: Katastrofa samolotu w Indiach. Są zabici i ranni

 

Pożar szybko rozprzestrzenił się na wyższe pietra. Siedmiu rezydentów hotelu próbowało się ratować, skacząc w panice z tarasu, ale żaden z nich nie przeżył. Jeszcze trzy osoby uległy zaczadzeniu.

 

 

Rodziny otrzymają po 5 mln rupii indyjskich

 

Stojący na czele lokalnego rządu w stanie Andhra Pradeś Jaganmohan Reddy poinformował premiera Narendrę Modiego o sytuacji w Widźajawadzie. - Z bólem przyjąłem wiadomość o pożarze w ośrodku dla chorych na Covid-19 - napisał Modi. - Moje myśli są dziś z tymi, którzy stracili swych bliskich. Modlę się o szybki powrót do zdrowia tych, którzy ucierpieli - napisał Modi na Twitterze.

 

 

ZOBACZ: Pożar wieżowca w Czechach. Nie żyje 11 osób, które skakały z najwyższych pięter [ZDJĘCIA]

 

Szef rządu stanowego Jaganmohan Reddy poinformował, że rodziny osób, które straciły życie w pożarze, otrzymają po 5 mln rupii indyjskich (249 717 zł), a władze dopilnują, by zostało przeprowadzone rzetelne śledztwo w sprawie przyczyn pożaru - pisze na swym portalu dziennik "The Indian Express".

 

 

Do pożaru doszło w godzinach porannych. Media podają, że w budynku przebywało ponad 20 chorych.

 

Do pożaru doszło zaledwie kilka dni po podobnym wypadku, do jakiego doszło w Navrangpurze w stanie Gudźarat na zachodzie Indii. W prywatnej klinice dysponującej 50 łóżkami zginęło tam osiem osób. Osoby te były hospitalizowane na czwartym piętrze budynku, które zostało całkowicie strawione przez ogień. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie